Zbieranie adresných bodov pomocou Android aplikácie OsmPad

V tomto návode si povieme, ako skonvertovať do prijateľnejšej podoby súbor s adresnými bodmi vytvorený Android aplikáciou OsmPad. Aplikácia OsmPad slúži na jednoduché zbieranie adresných bodov v teréne za pomoci podkladovej Mapnik mapy a GPS pozície.

Aplikácia nedopĺňa niektoré potrebné tagy a preto je pre zjednodušenie manuálnej práce vhodné použiť tento skript osmpadpostproc.awk (po stiahnutí premenovať z txt na awk) od Joseho.

Ak máme OS Windows, nainštalujeme program GnuWin32, ktorý je potrebný pre spustenie skriptu. V linuxe si nainštalujeme awk, no pravdepodobne ho už máme nainštalovaný spolu so systémom.

Skript a aplikáciou vygenerovaný súbor map_labels.osm nakopírujeme do priečinku c:/Program Files/GnuWin32/bin

Spustíme príkazový riadok a prepneme sa do adresára bin

cd c:/Program Files/GnuWin32/bin

Teraz spustíme skript na konverziu adries:

awk -f osmpadpostproc.awk map_labels.osm > map_labels_new.osm

Tým sa nám súbor map_labels.osm prekonvertuje do nového súboru map_labels_new.osm

Skript sa dá nastaviť tak, aby rozhodoval, či je pred lomítkom streetnumber, alebo conscriptionnumber, prípadne o aké číslo sa jedná, pokiaľ nie je použité žiadne lomítko. Pre nastavenie upravte skript v textovom editore. Vysvetlivky sú v komentároch v samotnom skripte.

Skonvertovaný súbor otvorte v editore JOSM a doplňte zostávajúce potrebné údaje, prípadne hromadne pridajte údaje, ktoré sú spoločné pre všetky adresné body. Pomôcť vám môže Freemap wiki.

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 votes, average: 0,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...
2 426 zobrazení

Pridaj komentár